PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gafa e BBC-së: Moti minus 99 gradë Celsius

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Gafa e BBC-së: Moti minus 99 gradë Celsius    Thu Dec 16, 2010 9:28 pm

Londër, 16 dhjetor – Prezantuesi i parashikimit të motit në BBC, Daniel Corbett, nuk ka mundur t’i besojë syve të tij të martën, pasi në kompjuter pa se temperatura për atë pasdite do të jetë -99 gradë Celsius.

Temperatura më e ulët e matur në Britani të Madhe ishte -23 gradë Celsius, në vitin 1919. Britanikët kanë vlerësuar se e marta nuk ishte pikërisht ditë e mirë në BBC, pasi përveç kësaj gafe të vogël, i është dashur edhe shumë redaksive të kërkojnë falje, shkruan “Daily Mail”.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 22

MesazhTitulli: Re: Gafa e BBC-së: Moti minus 99 gradë Celsius    Sat May 19, 2012 5:59 pm

aahahahhaahhaha cfare gafash bejn disa;me qesh me lot aahaahaaah

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Gafa e BBC-së: Moti minus 99 gradë Celsius
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: