PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Njeriun e njohim.,....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Memories
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/12/2010
Postime Postime : 598
Vendodhja Vendodhja : Nen Hijen tende,,,

MesazhTitulli: Njeriun e njohim.,....   Wed Dec 28, 2011 9:53 pm

Ehhhh si enjohim njeriun ma thuani,.,,,? ta them un nje,,,


ao te heshtt hajde e them nje fjal...


nga sjellja dhe nga personaliteti i tije

juve qka mendoni thuani diqka mos nxitoni Very Happy


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Wed Dec 28, 2011 9:58 pm

Njeriun e njohim nga puna e jo nga guna thote nje fjale e urte Very Happy

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Memories
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/12/2010
Postime Postime : 598
Vendodhja Vendodhja : Nen Hijen tende,,,

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Wed Dec 28, 2011 10:11 pm

Nga fjalet etij/ saj....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Wed Dec 28, 2011 10:38 pm

Njeriun e njohim nga veprra e tij te mira apo te keqija

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Memories
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/12/2010
Postime Postime : 598
Vendodhja Vendodhja : Nen Hijen tende,,,

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Wed Dec 28, 2011 10:40 pm-Mendojm qe e njohim e n'fakt se njohim fare ,,,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Wed Dec 28, 2011 10:46 pm

Njeriun e njohim pasi te vdes , se te gjithe flasin fjale te mira

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Memories
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/12/2010
Postime Postime : 598
Vendodhja Vendodhja : Nen Hijen tende,,,

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Thu Dec 29, 2011 11:25 pm

Nga Puna qe ben....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Fri Dec 30, 2011 12:42 am

Njeriun e njohim nga virtyti i tij

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Fri Dec 30, 2011 1:51 am

Njeriu njihet nga menyra sesi sillet ne dite te veshtira per ty...
Pastaj varet sesi dhe sa do ta njohesh kete njeri.
Besoj se siperfaqsorja demton njohjen e vertet te njerzve.
Une vuaj faktin se dukem tjeter perdon nga ai qe jam me te vertet.
Imazhi ndonjehere eshte gjithcka.
Gjithsesi nuk qahemi...

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Laksi
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Fri Dec 30, 2011 6:26 am

Njeriun e njihim nga veprat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Thu Jan 19, 2012 1:35 am

Njeriun mendoj qe e njohim po se njohim fare.!!!

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Maqoku
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Thu Jan 19, 2012 1:42 am

Njeriun e njohim mbasi ta hajm nje thes Kryp me tee!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Thu Jan 19, 2012 8:43 am

Njeriu njihet nga menyra sesi sillet ne dite te veshtira per ty...
Pastaj varet sesi dhe sa do ta njohesh kete njeri.
Besoj se siperfaqsorja demton njohjen e vertet te njerzve.Pamja e jashtme, dhembet, kepucet?! U jo mbase varet nga perceptimi?! Jo jo njihet nga mendimet?! E gjeta ...njihet ne momentet e veshtira?! Si mund te nxjer konkluzione?! Eshte e drejte te nxjer konkluzion se ti je diskriminues :p?! A nuk do ishte gabim te thoja kete ketu per ty?!

Kjo teme s'ben gje tjeter pervecse e pergjitheson njeriun dhe turbullon individualitetin. Stereotipi me nje fjale! Njeriu eshte si nje poezi, ku po te fillojme ta analizojme te gjithe do japin ndjenja te ndryshme, do e lexojme e rilexojme, do e ngjyrosim apo zhgaravitim ashtu sic na le shije ne momentin e caktuar e kur i permbledhim keto "vizatime" mbase formojme nje pikture te pacenuar, mbase ky eshte vete thelbi por asnjehere nuk jemi te sigurt pervese ndjenjen qe na percjell.

Po ndaj me juve nje diskutim ne lidhje me nje koment qe degjova para disa ditesh e me stonoi ne vesh. Ne momentin kur por diskutoheshe procesi i seleksionimit te jurise ketu ne amerike dikush tha:
"Si mund te pasqyroje nje juri rethin shoqeror, te jape vendime -jeta a vdekje- kur kjo juri mund te perbehet nga nivele te ulura?"
Shikon ndonje gje gabim me kete fjali? Mua me vrau veshin psh ndersa ty mbase jo.

Njeriu eshte i afte te mendoje, te gjykoje dhe te sjelle dicka produktive ne rethin shoqeror pa e karakterizuar neper klishera e secili nga ne zgjedh ose ka shansin, fatin te kete dicka qe ne shume raste vjen komplet rastesisht. Kjo ide me perforcohet akoma me shume kur ballafaqohem me histori si kjo me poshte-SOT- pedagog -avokat i nje kompanie shume te njojtur, organizator i nje firme qe e nisi nga hici. -DJE-dikush qe nuk donte te studionte, i pranoi bursat e ofruara vetem per te lojtur futboll gjate periudhes se tij akademike. Gjate procesit te specializimit per arsim shume gjera moren drejtime te ndryshme.

Me nje fjale se u zgjata e hartova carcafe -dje mbase e kritikoje si dikush te pazoti ose dembel ndersa sot punetor dhe te suksesshem.
Pra procesi per te njojtur dike eshte i thelle dhe do durim e kohe ...mendoj se kur heqim "palldemet" ( blinders ) vetem atehere fillojme e njohim njeriun.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Maqoku
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Sat Jan 21, 2012 10:01 am

Sigurisht Kur jemi gjdo dit me te!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Sat Jan 21, 2012 9:47 pm

po

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Maqoku
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Sat Jan 21, 2012 9:59 pm

Gjithsesi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Sun Jan 22, 2012 2:40 am

Njeriu njihet nga dhembet...!
Per mendimin tim... (dhe jo vetem timin besoj) dhembet dhe dhemballet pa dyshim tregojne shume per personin!

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Maqoku
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Fri Jan 27, 2012 9:19 pm

njeriun e njohim po ashtu edhe nga syte!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Sat Jan 28, 2012 1:19 am

njeriun e njohim nga sjellja dhe shoqeria

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Maqoku
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Sat Jan 28, 2012 11:11 am

Njeriun e njohim kur dojm ne!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Sun Jan 29, 2012 12:47 am

njeriun e njohim edhe ne sfida ,kur eveme para nje rreziku dhe e shikojme se si do te reagoj edhe ne ate moment kuptojme se cfare njeriu eshte

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Maqoku
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Sun Jan 29, 2012 8:35 am

kja me Pelqen dhe me ka ndodh ta sprovoj njerin ne ksi raste !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Laksi
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Thu Feb 09, 2012 1:15 am

Nga fjalet dhe veprat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 22

MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   Sat Jun 02, 2012 3:52 am

nga sjellja dhe nga karakteri qe ka ai njeri

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Njeriun e njohim.,....   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Njeriun e njohim.,....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: TEMA TË LIRA-
Kërce tek: