PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fahredin Gashi dënohet 18 vjet burgim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Fahredin Gashi dënohet 18 vjet burgim   Sat Nov 26, 2011 1:09 am

Tetëmbëdhjetë vjet burg i janë shqiptuar Fahredin Gashin, nga trupi gjykues i Gjykatës së Qarkut në Prishtinë. Ai akuzohet për vrasjen e Sali Gashit nga Varikoci i komunës së Lypjanit, me 15 qershor të vitit 1999, raporton Radio Kosova

Ndërsa Hysni Rama është dënuar me 6 muaj heqje lirie, për fshehje të ndriçimit të veprës penale.

Gashit i numërohet koha e paraburgimit, ndërsa Hysni Rama lirohet me kusht.

Procesi gjyqësor ndaj Fahredin Gashit ka nisur para një viti, dhe është iniciuar pas dëshmisë që ka dhënë Nazim Bllaca.

Gjykata e ka shpallur Nazim Bllacën si dëshmitar bashkëpunues. / zëri

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Fahredin Gashi dënohet 18 vjet burgim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: KRONIKA E ZEZË-
Kërce tek: