PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vetëvrasja!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Vetëvrasja!   Tue Nov 01, 2011 3:37 am

A konsiderohet vetëvrasja si sëmundje? Vetë akti i vetëvrasjes nënkupton një çrregullim te personalitetit te njeriut.
Shoqëria e kombit Shqiptar është shokuar vitet e fundit nga rritja vetëvrasjeve gje qe tregon një problem te rëndësishëm ne shoqëri.
Çdo njeri ne një çast te jetës se tyre ka menduar ti japë fund jetës, por se fundi vetëvrasja është bere një fenomen i shëmtuar ne shoqërinë Shqiptare. Faktorët janë te ndryshëm.

Çmendim keni për vetëvrasjen?

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 23

MesazhTitulli: Re: Vetëvrasja!   Thu May 17, 2012 6:01 pm

un mendoj se vetevrasjen e bejn ato njerez qe kan guxim;edhe pse vihet re nje rritje vetvrasjeve ne ditet e sotme;un mendoj se jeta esht e bukur pavaresisht sfidave qe na jep ajo mendoj se nuk eshte mire qe te vrasim veten sidoqofte ajo arsye,mendoj se esht mire te kerkojm ndihme.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vetëvrasja!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DISKUTIME SHOQËRORE-
Kërce tek: