PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Marshi i prostitutave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Marshi i prostitutave    Mon Oct 31, 2011 10:17 pm

Qindra prostituta marshuan nëpër rrugët e Mexico City në Ditën e të Vdekurve, e cila shënohet më 1 nëntor.

Prostitutat në këtë mënyrë përkujtojnë koleget e tyre të ndjera, e sidomos ato të cilat janë vrarë në vitet e fundit nga bandat e armatosura.

Me këtë rast vajzat mbanin në fytyrë maska të të vdekurve, të cilat në Meksikë simbolizojnë vdekjen.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 22

MesazhTitulli: Re: Marshi i prostitutave    Sat May 19, 2012 4:57 pm

edhe kshu marshe paska;kam kujtu se ka vetem ne vendin ton marrshe te tilla

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Marshi i prostitutave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: