PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sot fillon lëshimi i pasaportave biometrike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Sot fillon lëshimi i pasaportave biometrike   Sun Oct 30, 2011 9:48 pm

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme, sot fillon lëshimi i pasaportave të para biometrike të Republikës së Kosovës.

Në ceremoninë e lëshimit të pasaportave të para, pjesëmarrës do të jenë kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, përfaqësues të Zyrës Ndërlidhëse të Komisionit Evropian në Kosovë, ambasadorët e ambasadave të huaja në Kosovë dhe përfaqësues të institucioneve tjera vendore dhe ndërkombëtare.

Ceremonia e dhënies së pasaportave të para biometrike do të bëhet në ora, 14.30, në objektin e Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Ndryshe, lëshimi i pasaportave bimoterike është njëri nga kushtet që Kosova duhet të plotësojë për përfshirjen në liberalizimin e vizave në BE.

Pasaportat bimoterike të Republikës së Kosovës, prodhohen nga një kompani austriake.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Sot fillon lëshimi i pasaportave biometrike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: