PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zylfie Bytyçi, kosovarja e vrarë në Afganistan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Zylfie Bytyçi, kosovarja e vrarë në Afganistan    Sun Oct 30, 2011 9:28 pm

Viktima nga Kosova, e vrarë në një sulm vetëvrasës të shtunën në Kabul të Afganistanit, është Zylfie Bytyçi, 35-vjeçare, nga Ferizaj- raporton Klan KosovaVritet një kosovare në Afganistan

Një shqiptare nga Ferizaji ka vdekur kur autobusi i blinduar ushtarak në Kabul është sulmuar të shtunën nga një sulmues vetëvrasës me makinë bombë- mëson portali KosovaTimes.net nga burime të tij.

Sulmi ka shkaktuar vdekjen e më së paku 13 njerëzve, ndërsa në autobus mund të ketë pasur edhe kosovarë të tjerë, të cilët mësohet se kanë shpëtuar e mund të ndodhë që edhe janë lënduar.

Ferizajasja e re punonte për një kompani private të kontraktuar nga ushtria amerikane, përfaqësues të së cilës kanë njoftuar familjen e saj për ngjarjen e rëndë.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Zylfie Bytyçi, kosovarja e vrarë në Afganistan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: