PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kuvajti njeh Kosovën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Kuvajti njeh Kosovën   Tue Oct 11, 2011 2:47 am

Shteti i Kuvajtit ka njoftuar të martën se e ka njohur Kosovën si shtet të pavarur dhe se ka do të vendos marrëdhënie diplomatike në nivel ambasadorësh, njofton agjencia e lajmeve AFP nga Kuvajti.

“Bazuar në udhëzimet e emirit, shteti i Kuvajtit, e njeh Kosovën dhe do të këmbejë përfaqsim diplomatik në nivel ambasadorësh”, citon agjencia kumtesën zyrtare të këshillit të ministrave në këtë vend.

Kabineti ka kërkuar nga ministria e jashtme e Kuvajtit të ndërmarrë masat e nevojshme për të zbatuar vendimin.

Lajmi pritet të konfirmohet edhe nga autoritetet në Kosovë.

Nisur nga të dhënat në web-faqen zyrtare të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, me Kuvajtin, numri i vendeve që kanë njohur Kosovën arrin në 82.

Nigeria dhe Gaboni, ende nuk i kanë dërguar notat e tyre verbale të njohjes, prandaj edhe nuk figurojnë në listën e shteteve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Kuvajti njeh Kosovën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: