PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Çmimi i naftës bie me të madhe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Çmimi i naftës bie me të madhe    Thu Sep 29, 2011 8:33 pm

Kontratat e naftës pritet të regjistrojnë rënien më të madhe tre-mujore në 3 vitet e fundit të prekura nga frika e investitorëve për ngadalësim të konsumit të naftës imponuar nga një normë e dobët e rritjes së ekonomisë globale.

Banka e investimeve Morgan Stanley reduktoi parashikimin për naftën Brent në 100 nga 130 dollarë në parashikimin e fundit, të ndikua nga dobësia e konsumit global dhe nga rritja e prodhimit të OPEC.

Nafta Bruto amerikane për nëntorin ra 6 cent në 81.15 dollarë për fuçi. Nafta bruto Brent e Londrës ra 13 cent në 103.94 dollarë për fuçi. Në këtë muaj të dyja kontratat e naftës kanë rënë me 9 për qind dhe për të gjithë vitin me 11 për qind. /Telegrafi/

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.eja-ti.tk
 
Çmimi i naftës bie me të madhe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) FORUMI SHKENCOR (¯`♥´¯) :: EKONOMI & BIZNES-
Kërce tek: