PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 A e keni ditur se ... ??!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: A e keni ditur se ... ??!!!   Fri Sep 23, 2011 8:26 pm

Peshqit që jetojnë nën 800 metra në det, nuk kanë sy.

Nuk ekziston letër e cila mund te paloset me shume se 7 here. Pa marre parasysh sa e madhe është.

Mbajtja e dëgjueseve ne vesh për vetëm 1 ore, zmadhon pjesëmarrjen e baktereve ne veshin tuaj për 700 here.

Kikirikët janë pjese përbërëse e dinamitit.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Re: A e keni ditur se ... ??!!!   Fri Sep 23, 2011 9:00 pm

Alfabeti më i gjatë është ai i gjuhës kamboxhiane me gjithsejtë 72 shkronja.

A e dini se dhe vete fëmijëve japoneze u duhen 8 vjet te mira te mësojnë mire japonishten......?

Gjaku në organizmin e njeriut udhëton shumë shpejte: prej zemrës deri te gishtërinjtë e këmbës arrin për 16 sekonda, deri në tru për 8s, deri në mushkëri vetëm për 6 s. 

Një grek maratonist ka vrapuar 42 km pa u ndalur. Më së shumti në bote ka vrapuar për të dytën herë që mban rekordin 42 km e 195 m.

Ana e majte e mushkërive është me e madhe se e djathta! Shkaku për këtë është shume i thjeshte,nga se është lënë vendi për zemër.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: A e keni ditur se ... ??!!!   Sat Sep 24, 2011 7:43 pm

A e dini se ne Turqi ka mbi 1 milion njerez me emrin e Mehmet!

Vetem mushkonjat femra pickojne.

Nje shqiponje mund ta shohe prene e saj qe 3000 metra larg.


Nuk mund te teshtish pa i mbyllur syte.

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.eja-ti.tk
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 22

MesazhTitulli: Re: A e keni ditur se ... ??!!!   Sat May 19, 2012 5:08 pm

Forca terheqese e Tokes.

Nese do te ishte me e madhe,atmosfera e Tokes do te akumulonte sasi te medha amoniaku dhe metali,te cilat do te ishin negative per jeten.Nese do te ishte me e vogel,atmosfera e Tokes do te humbte sasira te medha uji qe do ta bente te pamundur jetesen.


Largesia nga Dielli.
Nese do te ishte me e madhe,planeti do te ftohej shume,duke krijuar efekte negative mbi qarkullimin e ujit ne atmosfere,si pasoj planeti do te hynte ne epoken e akullit.Nese do te ishte me e vogel,planeti do te skuqej nga rrezet e diellit duke shkaktuar efekte negative mbi qarkullimin e ujit ne atmosfere,gje qe do bente te pamundur jetesen ne toke.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A e keni ditur se ... ??!!!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A e keni ditur se ... ??!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: