PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: 10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti   Fri Sep 09, 2011 10:32 pmNdërtoi 750 000 bunkerë prej çimentoje – në një kohë kur vendi kishte një popullsi prej vetmë 3 milion - për tu mbrojtur nga ndonjë sulm i jashtëm. Kjo është arsye pse Enver Hoxha renditet i treti në listën e “10 diktatorëve më të çmendur”. Ndoshta nëse do të kishin edhe më shumë informacion mbi bëmat e Enverit, ai do të merrte vendin e parë.

Hoxhës ia kalon vetëm Mobutu Sese Seko, ish-diktator i Republikës Demokratike të Kongos. Ai ndëshkonte këto që i përmendej emri në TV.

Ia kalon edhe Saparmurat Niyazov nga Turkmenistani, i cili i emëronte muaj e vitit sipas emrave të familjes së tij. Ai gjithashtu dënonte këto që vendoste flori tek dhëmbët si edhe çdo njeri që sinkronizonte buzët me këngëtarët në koncerte. /albeu.com/

Shihni videon:


_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 22

MesazhTitulli: Re: 10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti   Sat May 19, 2012 5:10 pm

po me vjen habi qe enveri qenka i treti,kam kujtuar se ka edhe me diktator se ky;dhe jo qe qenka e kunderta e asaj qe kam mendu une.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: