PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 

Krenaria dhe inati ne dashuri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 32

MesazhTitulli: Krenaria dhe inati ne dashuri   Sat Aug 06, 2011 11:54 pm

Ndodh shumë here ne dashuri qe për shkak te një krenarie te tepruar apo për shkak te një inati te ndonjë ndodhie te prishet një dashuri.

Por mund qe edhe për këto arsye një dashuri e humbur te mos rikthehet sepse ai/ajo është aq krenar/e dhe me inat te shumtë sa qe s'mund qe x-personin qe e dashuron ta rikthej përsëri.

Si mendoni ju për këtë gjë sa ndikojnë inati dhe krenarie ne dashuri e si mund qe një gjë e tille te evitohet ?

Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 23

MesazhTitulli: Re: Krenaria dhe inati ne dashuri   Fri Dec 30, 2011 11:44 pm

JO GJITHMONE KRENAR...!
AJO i thote: Te urrej, shpresoj mos te te shoh me sy , nuk te kam dashur kurre ik me ler te qete...

Nderkohe ajo mendon, sa shume e dua e kam dashur qe heren e pare qe e kam pare dhe lutet qe ai te mos e lere kurre, dhe kaperdin lotet qe ai te mos e kuptoje

AI i prekur nga fjalet e saj ja kthen : Nuk e di pse te kam duruar kaq shume , nuk e di cfare me lidh me ty , as une sdua te jem me ty sepse te urrej

Nderkohe fut doren ne xhep per te pare nese ka mjaftueshem cigare per te kaluar naten qe duket sikur nuk do ti vije kurre fundi , vetem fakti qe do jete pa te e shkaterron dhe akoma nuk e kupton si u thane gjithe ato fjale megjithate nuk mund ti ktheje pas dhe i duhet vetem te prese nje shenje nga ajo per ta larguar kete situate

Por ajo gjithashtu mendon se ka bere gabim per kohen qe i ka kushtuar atij dhe ne veshe akoma i bucisin fjalet e tij. Ai nga ana tjeter ve ne dyshim gjithcka dhe mendon si kam mundur te jem kaq i verber

Dhe keshtu do vazhdoje per disa kohe, te dy do te paraqiten te lumtur sikur asgje ne jeten e tyre nuk ka ndryshuar dhe me koken lart dhe zemren cope-cope nisin jeten e tyre deri sa nje shenje e fatit , nje mik i perbashket nje ulje e krenarise vigjilente ti bashkoje serisht....Pastaj ato do jene momentet qe do thuhet e verteta, qe gjithmone jane dashur, si ja kane bere kohen qe nuk kane qene bashke dhe cdo gje do shkoje serisht ne vendin e vet.

Por jo gjithmone ndodh leshtu, ndoshta ate dite fati do jete i zene me dicka tjeter dhe te dy do te largohen pa thene ME FAL ASNJE NGA ATO FJALE NUK ISHTE E VERTETE.... do largohen me fjalet e pathena dhe me KRENARINE e tyre ....

Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 21

MesazhTitulli: Re: Krenaria dhe inati ne dashuri   Fri May 18, 2012 12:06 am

do ta lija inatin dhe krenarine men jane sepse do dashuroja me gjith shpirt dhe ndjenja te pasterta

Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 32

MesazhTitulli: Re: Krenaria dhe inati ne dashuri   Fri May 18, 2012 12:08 am

Nganjehere inati eshte shume i madh sa qe te ndalon te besh gjera te cilat i ndjen me zemer !!!

Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Sponsored content

MesazhTitulli: Re: Krenaria dhe inati ne dashuri   Today at 7:45 pm

Krenaria dhe inati ne dashuri
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA-
Kërce tek: