PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë   Mon May 23, 2011 1:34 am

Kompania japoneze “Yumeshokunin” lansoi një brushë dhëmbësh, efikase në mbajtjen e hixhienës së dhëmbëve dhe gojës e cila mund të përdoret pa pasur nevojë fare për pastë dhëmbësh.

Fijet e brushës, të quajtura “misoka” janë të lyera me nanomateriale falë të cilave pasta është e tepërt, ndërsa nuk është e detyrueshme as higjiena shtesë e gojës gjatë ditës, pasi mjafton vetëm procedura e larjes së dhëmbëve në mëngjes.

Autorët e brushës thonë se “misoka” jo vetëm se pastron dhëmbët por mbron edhe dhëmbët nga kariesi.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 22

MesazhTitulli: Re: Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë   Sat May 19, 2012 5:32 pm

sa mir te kesh nje pal dhembe te tilla

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Brusha e dhëmbëve që nuk ka nevojë për pastë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: