PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Aeroplani i shndërruar në restorant

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Aeroplani i shndërruar në restorant    Mon May 09, 2011 11:11 pmLondër, 10 maj - Ka shumë restorante origjinale në botë, por me siguri nuk do të kishit menduar se mund të hani drekë në aeroplanin e shndërruar në restorant.
Ky restorant i pazakontë, i pari i këtij lloji në Britaninë e Madhe, është vendosur brenda aeroplanit Douglas DC6, dhe për gjithçka është meritor 35-vjeçari Tony Caunce. Ai së bashku me Mike Collinsin, i cili dikur fluturonte me këtë aeroplan, menduan këtë ide origjinale për të bërë restorant në aeroportin në Coventru, transmetojnë mediet britanike.
Klientët mund të kënaqen në zgjedhjen e gjerë të ushqimit dhe pijeve, ndërsa pronarët mund të jenë krenarë për çmimet e përballueshme. Restoranti është hapur para dy javëve dhe ka kapacitet për 40 mysafirë, të cilët kanë mundësi të hyjnë në kabinën e pilotit. Kamerierët mund t’i thirrin me shtypjen e thjeshtë të butonit, sikur kur thirrin stjuardesat.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 22

MesazhTitulli: Re: Aeroplani i shndërruar në restorant    Sat May 19, 2012 5:38 pm

qenke zbulim i kohes se fundit mesa duket

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Aeroplani i shndërruar në restorant
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: