PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Libri me i preferuar i femijerise!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Libri me i preferuar i femijerise!   Mon May 09, 2011 2:37 am

Libri i pare qe kam lexuar ka qene "Arzana" ,dhe fliste per nje vajze te vogel qe qendiste flamujt me yje dhe shqiponje per partizanet.Dicka e tille nese s gaboj.Pastaj libra te tjere qe mbaj mend kane qene:

-"S'di,s'dua,s'mund"
-"Beni ecen vete"
-"Elefanti Dumbo"
-"Autostop"
-"Kozeta"
-"Aventurat e Tom Sojerit"
-"Meri Popins"
-"Nils Holgerson"
-"Udhetimet e Guliverit"
-"E bija e Montezumes"
-"2 vjet pushime"
-"Pipi çorapegjata"
-"Dhoma e vogel e librave"
-"Zemra" - Edmond de Amicis
-"Shpella e Pirateve"
etj etj etj

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Libri me i preferuar i femijerise!   Mon May 09, 2011 2:38 am

"Fitorja e perbashket"...ka qene liber gallate fare! Kalamoj qe bonin lufte lagjesh, pergatitje per beteje, spiunlliqe...sabotime ne lagjen kundershtare!

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Re: Libri me i preferuar i femijerise!   Mon May 09, 2011 7:15 pm

Mace se ke lexuar ti "Gu Gu Pici Gu "

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Libri me i preferuar i femijerise!   Tue May 10, 2011 1:32 am

Mondi shkruajti:
Mace se ke lexuar ti "Gu Gu Pici Gu "
jo sme ka rene ne dore....

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Libri me i preferuar i femijerise!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Libri me i preferuar i femijerise!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) FORUMI KULTUROR (¯`♥´¯) :: LETËRSIA-
Kërce tek: