PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale?

Shko poshtë 

Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale?
Për aleancën e PD-së - "Aleanca për qytetarin"
83%
 83% [ 5 ]
Për aleancën e PS-së - "Aleanca për të ardhmen"
17%
 17% [ 1 ]
Për të tjerët
0%
 0% [ 0 ]
Totali i votave : 6
 

AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale?   Mon May 02, 2011 10:13 pm

Instituti për Studime Ndërkombëtare ka publikuar dje një sondazh në lidhje me zgjedhjet vendore të datës 8 Maj për pritshmërinë e votuesve. Drejtuesi i Institutit, Albert Rakipi, është shprehur se qëllimi primar i sondazhit, ku janë pyetur 1250 persona në 10 rrethe të vendit, është perceptimi mbi zgjedhjet lokale. Pyetjes nëse besojnë që zgjedhjet do të jenë të drejta dhe të lira 34.7% i janë përgjigjur po, 28.3 mendojnë se zgjedhjet nuk do të jenë të drejta e të lira, ndërsa 37 për qind nuk mund të shprehen saktësisht. Ky sondazh zbulon një fakt interesant, se cilat janë arsyet përse votohet një kandidat ku në plan të parë dalin cilësitë e kandidatit dhe jo programi.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: VOTIME DHE SONDAZHE-
Kërce tek: