PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 DV shpall rezultatet paraprake, Thaçi shpalli fitoren e PDK-së

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: DV shpall rezultatet paraprake, Thaçi shpalli fitoren e PDK-së    Sun Dec 12, 2010 8:12 pm

Prishtinë, 12 dhjetor – Rrjeti i organizatave joqeveritare “Demokracia në Veprim” shpalli rezultatet paraprake pas numërimit të votave në gati një të tretën e vendvotimeve në Kosovë. Ismet Kryeziu njoftoi gazetarët se, në bazë të numërimit të votave në këto vendvotime nga aktivistët e këtij rrjeti, PDK-ja prin me 34.4 për qind të votave, para LDK-së me 25.35 për qind, të pasuara nga Vetëvendosje me 11.97, AAK-ja me 10.18, AKR-ja me 7.56, LDD-ja me 2.86 dhe FER-i me 2.26 për qind.
Pak para orës 23 e 30 minuta, ende pa u shpallur rezultatet preliminare të KQZ-së apo të Demokracisë në Veprim, kryetari i PDK-se, Hashim Thaçi, të dielën në Sheshin 21, iu drejtua simpatizantëve të partisë së tij me një fjalë rasti, duke uruar fitoren e PDK-së. “Fitorja është jona, urime, urime demokratë, urime qytetarë të nderuar të Kosovës, kjo është fitore e demokracisë dhe e vlerave demokratike”. Ai tha se PDK-ja ka shënuar fitore bindëse e të thellë në Prizren, Mitrovicë, Gjilan, Ferizaj e shumë komuna tjera. I emocionuar si rrallë herë, lideri PDK-së këtë e cilësoi si fitore jo kundër dikujt, por fitore për Kosovën. Ai tha se si kryeministër do të vazhdojë edhe më fuqishëm ndërtimin e Kosovës.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
DV shpall rezultatet paraprake, Thaçi shpalli fitoren e PDK-së
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: