PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 per ju psikollogjia eshte banalitet apo diçka e dobishme per jetesen njerezore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

MesazhTitulli: per ju psikollogjia eshte banalitet apo diçka e dobishme per jetesen njerezore   Sat Apr 16, 2011 12:42 pm

Ndoshta nuke na pelqejne pyetjet qe na drejtohen nga psikolloget ndoshta nuke na pelqen ti shikojme ne ate menyre ose ne ate tjeteren ndoshta nuke e kuptojme dhe e quajme pa vlere ..une mendoje se psikollogjia eshte çelsi i çdo problemi qe na rrethon dhe nuke eshte banalitet ose volgaritet ndaj nje njeriu qe ka nevoje per psikollogjine nuke kuptojme qe pergjigjet tona ndodhen pikerisht aty ku ne nuke shikojme dhe nga gjera qe ne pamje duken banale ne te vertete fshihet diçka tjeter .Une e mendoje pskollogjine si nje kure qe njeriu ne disa momente te jetes ka nevoje per te zgjidhur problemin e tije ,ndoshta per ne shqipetaret psikollogjia na mungone se kemi te tjera piksynime ndaj saje e shikojme vetem per njerezit e semure nga mendja ose per psikopatet kure themi psikollogji i perfshime te gjitha dhe jo nje njolle mbi personalitetin tone psikollogjia eshte nje dimension akoma per ta zbuluar mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Re: per ju psikollogjia eshte banalitet apo diçka e dobishme per jetesen njerezore   Sat Apr 16, 2011 9:35 pm

Për mua psikologjia ne asnjë moment nuk është banalitet por është mese e dobishme për te gjithë njerëzit , duke marre parasysh se shume njerëz i kalojnë krizat e tyre me ndihmen e psikologeve.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
per ju psikollogjia eshte banalitet apo diçka e dobishme per jetesen njerezore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SHKENCAT SOCIALE (¯`♥´¯) :: PSIKOLOGJIA-
Kërce tek: