PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Haxhi Krasniqi fiton rastin për titull bote

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Haxhi Krasniqi fiton rastin për titull bote   Sun Apr 10, 2011 9:57 pm

Prishtinë, 10 prill - Haxhi Krasniqi ka shënuar fitoren e 35-të në boksin profesionist. Boksieri kosovar të shtunën mbrëma në Magdeburg të Gjermanisë fitoi me pikë pas tetë raundeve kundër ganezit me shtetësi gjermane, Ben Nsafoah. Krasniqi 24-vjeçar ka fituar të gjitha raundet. Ai bokson në kategorinë gjysmë të rëndë. Dueli i junikasit ishte parameç i luftës për titull të botës mes gjermanit Robert Stieglitz dhe Khoren Gevorit të Armenisë. Çka deklaroi për Kohën Ditore Haxhi Krasniqi lidhur me fitoren e mbrëmshme dhe kur do të boksojë për titullin e kampionit të botës mund të lexoni në faqet e sportit të së hënës të gazetës.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Haxhi Krasniqi fiton rastin për titull bote
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: SPORTE TJERA-
Kërce tek: