PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zrinjevac fitues i turneut “Pavarësia 2011"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Zrinjevac fitues i turneut “Pavarësia 2011"   Thu Feb 17, 2011 11:08 pm

Prishtinë, 17 shkurt - Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka humbur ndeshjen finale të turneut ndërkombëtar për nder të Ditës së Pavarësisë. Kosova u mposht nga ekipi i ligës së dytë kroate, Zrinjevac, të enjten mbrëma në Prishtinë me shifrat 59:64.
Ljubo Prgomet me 17 pikë dhe Ivan Peniq me 15 ishin më efikasët në triumfin e ekipit kroat.
Te Kosova, më efikasi ishte Edmond Azemi me 16 pikë, i ndjekur nga Samir Shaptahoviqi me 13 pikë e gjashtë asistime. Samiri u shpall edhe basketbollisti më i mirë i turneut.
Në ndeshjen për vend të tretë Liria e Tetovës mundi Tiranën me rezultat të ngushtë 88:86, pas lojës shtesë.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Zrinjevac fitues i turneut “Pavarësia 2011"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: ÇDO GJË RRETH SPORTIT-
Kërce tek: