PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Formojme fjali me fjale te ngaterruarra!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Formojme fjali me fjale te ngaterruarra!   Mon Jan 31, 2011 8:22 pm

Eshte e vlefshme per cdo grup moshe kjo teme...ne momente relaksimi pse te mos argëtohemi dhe ta mundojme trurin duke e rregulluar këtë fjali te ngatërruar.

Po fillojmë me kete :

mungon, kur, s'vlen, liria, aspak, Jeta,

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
xixillonja
Anëtar/e
Anëtar/e
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/01/2011
Postime Postime : 34
Vendodhja Vendodhja : Ne zemren tende

MesazhTitulli: Re: Formojme fjali me fjale te ngaterruarra!   Mon Feb 07, 2011 4:30 am

Kur mungon liria, s'vlen aspak jeta.

gje, vlere, karakter, pa, eshte, pa, Njeriu, nje,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Laksi
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Re: Formojme fjali me fjale te ngaterruarra!   Mon Jan 09, 2012 12:22 am

Pa karakter njeriu eshte nje gje pa vlerë
Kuptim Jeta dashuri s'ka pa..?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Formojme fjali me fjale te ngaterruarra!   Tue Jan 10, 2012 4:14 am

Laksi shkruajti:

Kuptim Jeta dashuri s'ka pa..?

Jeta s'ka kuptim pa dashuri

Fjalet jane gra, veprat burra.

gra , Fjalet , veprat , burra , jane

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Formojme fjali me fjale te ngaterruarra!   Tue Jan 10, 2012 7:09 am

karikaturën, karikaturisti,karakteristike, karakterizoi
karikaturisti,karikaturoi,karikature,karakteristike
Ashtu,si Dhe ,ferra,nga,del,trendafili,trendafili,ferra,nga ,del.

Nga ferra del trëndafili, ashtu si dhe nga trëndafili del ferra!

Punë, ditë, të pakez, punë, natë, e, që, marrim, dritë.
as pallate,as shtepi,pa mekate,dashuri
Dashuri pa mekate, as shtepi e as pallate.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Formojme fjali me fjale te ngaterruarra!   Tue Jan 10, 2012 7:10 am

Nese do te shohesh ylberin, duhet te durosh shiun.

mira,zemren,vemendjen,te, E,terheq,bukura,e,vjedh,te.

E mire te terheq vemendjen..e bukura te vjedh zemren

Nuk,asgje,njerez,te,ka,pa,kurajo,pamundur,vetem,ka,pa
E bukura te terheq vemendjen, e mira te vjedh zemren.
Zemra, fillon, perpara, truri, ndien, se, mendoje, te
zemra ndien perpara se truri fillon te mendoje

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 22

MesazhTitulli: Re: Formojme fjali me fjale te ngaterruarra!   Sat Jun 02, 2012 3:59 am

nuk ka njerez pa kurajo qe nuk ka te pamundur te ndereqe cdo gje(e bena lemsh)

po,per,Cpo,momentin,ben?

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Formojme fjali me fjale te ngaterruarra!   Mon Jun 04, 2012 8:25 pm

Cpo ben per momentin .

jane, veprat , Fjalet, gra, burra.


_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 22

MesazhTitulli: Re: Formojme fjali me fjale te ngaterruarra!   Fri Jun 08, 2012 6:05 pm

fjalet jan gara;veprat burra?

munguar,Ti,ke,pse?

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Formojme fjali me fjale te ngaterruarra!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Formojme fjali me fjale te ngaterruarra!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: TEMA TË LIRA-
Kërce tek: