PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Serbi Gjokoviq fitues i “Australian Open”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Serbi Gjokoviq fitues i “Australian Open”   Sun Jan 30, 2011 1:32 am

Melbourne, 30 janar – Tenisti serb, Novak Gjokoviq, mposhti tenistin britanik, Andy Murray, duke fituar për të dytën herë në “Australian Open” . Gjokoviq i dha fund shpresave të britanikut për titullin e parë Grand Slam.
Serbi 23-vjeçar fitoi me rezultat 6-4, 6-2, 6-3, për të rifituar titullin e fituar për herë të parë më 2008, transmeton BBC.
Murray shpresonte të bëhej britaniku i parë që fiton një titull të rëndësishëm, që kur Fred Perry fitoi US Open më 1936.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Serbi Gjokoviq fitues i “Australian Open”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: ÇDO GJË RRETH SPORTIT-
Kërce tek: