PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fushë Krujë, një vdekur dhe shtatë të lënduar nga aksidenti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Fushë Krujë, një vdekur dhe shtatë të lënduar nga aksidenti    Fri Jan 28, 2011 11:54 pm


Një aksident tragjik ndodhi të premten mbrëma pranë Urës së Tapizës në Fushë Krujë. Viktima është një fëmijë dy vjeçar nga familja Miftari banues në Laprakë të Tiranë.

Mësohet se ngjarja ndodhi kur një automjet i tipit “Mercedez”, me drejtues shtetasin Dritan Rryta, nga fshati Larushk i Fushë Krujës, ka goditur në pjesën e prapme mjetin tip “Audi”, me drejtues shtetasin Altin Miftari nga Lapraka.

Përveç një viktime në aksident mbetën të plagosur edhe pjesëtarë të tjerë të familjes Miftari, si Dritan Miftari (30), K. Miftari (5), Edlira Miftari (29), Marsela Çoku (31), D. Çoku (6), G. Çoku (2) dhe Dritan Rryta (45).

Të dëmtuarit janë dërguar në Spitalin Ushtarak në Tiranë, për të marrë ndihmën mjekësore. Forcat e rendit shkuan në vendin e ngjarjes për të hetuar rrethanat, teksa është arrestuar në flagrancë shtetasi Dritan Rryta (45)

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Fushë Krujë, një vdekur dhe shtatë të lënduar nga aksidenti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA SHQIPËRIA-
Kërce tek: