PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Murrey, finalisti i dytë në Melbourne

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Murrey, finalisti i dytë në Melbourne   Fri Jan 28, 2011 9:31 pm

Melbourne, 28 janar – Në takimin e dytë gjysmëfinale të grand slam turneut Australian Open në Melbourne është plasuar tenisti skocez Andy Murrey, pasi sot mundi spanjollin David Ferrer me 3:1 në sete (4:6, 7:6, 6:1, 7:6).
Në finale tenisti skocez do të ndeshet me serbin Novak Gjokoviq, i cili në gjysmëfinalen e djeshme të parë mundi zviceranin Roger Federer.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Murrey, finalisti i dytë në Melbourne
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: ÇDO GJË RRETH SPORTIT-
Kërce tek: