PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gjokoviq, finalisti i parë i “Australian Open”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Gjokoviq, finalisti i parë i “Australian Open”   Thu Jan 27, 2011 8:29 pm

Melbourne, 27 janar – Novak Gjokoviq është finalisti i parë i “Australian Open”. Tenisti serb e mundo zviceranin Roger Federer me tri seta 7:6 (3), 7:5, 6:4.
Gjokoviq kishte fituar këtë Grand Slam në vitin 2008.
Gjysmëfinalja e dytë është planifikuar për të premten në ora 9:30, ku do të përballen David Ferrer dhe Andy Murray.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Gjokoviq, finalisti i parë i “Australian Open”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: ÇDO GJË RRETH SPORTIT-
Kërce tek: