PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Në Dubai hapet restoranti më i lartë në botë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Në Dubai hapet restoranti më i lartë në botë   Mon Jan 24, 2011 8:20 pm


Dubai, 24 janar - Në ndërtesën më të lartë në botën, kullën Burj Khalifa në Dubai, në katin 122 dhe në lartësinë prej 422 metra, është hapur një restorant.
Fjala është për njërin nga restorantet më luksoze në botë, i quajtur “Atmosphere”. Në restorant do të shërbehet ushqim i shëndetshëm i kuzhinës ndërkombëtare. Restoranti mund të pranojë deri në 210 mysafirë, njoftojnë agjencitë.
Kulla Burj Khalifa ka 200 kate dhe është e lartë 828 metra. Apartamentet dhe zyrat, që janë 1 044, kanë zënë 150 kate. Këtu është edhe hoteli luksoz “Armani”.
Ndërtesa, ndërtimi i së cilës ka kushtuar 1.5 miliardë dollarë, është hapur vitin e kaluar. Në restorantin “Atmosphere” një filxhan kafe kushton 8 dollarë.

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.eja-ti.tk
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 22

MesazhTitulli: Re: Në Dubai hapet restoranti më i lartë në botë   Sat May 19, 2012 5:52 pm

Un nuk do shkoja sepse fobia ime jan lartesite(do me pushonte zemra nga frika)

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Në Dubai hapet restoranti më i lartë në botë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: