PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KQZ: PDK 32.4%, LDK 24.67, VV 12.55%

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: KQZ: PDK 32.4%, LDK 24.67, VV 12.55%   Mon Jan 24, 2011 1:12 am


Prishtinë, 24 janar – Pas rivotimit në Mitrovicë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dalë me rezultate preliminare në nivel vendi, për subjektet politike, që garuan në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 12 dhjetorit.

Partia Demokratike e Kosovës fiton 32.40 %, Lidhja Demokratike 24.67 %, Lëvizja Vetëvendosje 12.55%, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, 11.09 %, Aleanca Kosova e Re 7.22 %, Partia Fryma e Re 2.15 % dhe Lidhja Demokratike e Dardanisë 2.13 %.

Rezultatet preliminare në nivel vendi u shpallën njëkohësisht me rezultatet e rivotimit në Mitrovicë, në bazë të të cilave, sipas KQZ-së, PDK ka fituar 47.47 %, LDK - 22.3 %, VV - 11.5 %, AAK- 6.3 %, AKR -6.0 %, FER - 1.4 % dhe LDD - 0.2 %.

Sipas KQZ-së, dalja e votuesve në nivel vendi është 47 %.

Kryetarja e KQZ-së ,Valdete Daka, ka bërë të ditur se rezultatet përfundimtare do të publikohen pas numërimit të votave me kusht.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
KQZ: PDK 32.4%, LDK 24.67, VV 12.55%
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: