PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gjendet trupi i pajetë i një kosovareje në kufirin BeH – Kroaci

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Gjendet trupi i pajetë i një kosovareje në kufirin BeH – Kroaci    Sun Jan 23, 2011 11:25 pm

Bihaq, 24 janar - Në vendkalimin kufitar midis Bosnjës e Hercegovinës dhe Kroacisë, Izaçiqi afër Bihaqit, në anën kroate të kufirit, është gjetur trupi i ngrirë i një femre të re nga Peja. Ajo kishte tentuar ilegalisht të kalojë kufirin, raportojnë mediat boshnjake dhe ato kroate. Ajo është gjetur bashkë me fëmijën e saj dyvjeçar, i cili raportohet të jetë në gjendje të mirë. Në anën tjetër të kufirit atë po e priste i vëllai i saj.
Trupi i pajetë i të ndjerës është gjetur nga policia kufitare kroate.
Mediat nuk japin hollësi e as identitetin e plotë të viktimës.
Në bazë të deklaratës së të vëllait të viktimës, mediat boshnjake njoftojnë se janë arrestuar dy meshkuj dhe një femër nga kantoni i Unës, të dyshimtë se kanë qenë të përzier në këtë rast dhe në raste të tjera të kalimit ilegal në kufirit boshnjako-kroat.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Gjendet trupi i pajetë i një kosovareje në kufirin BeH – Kroaci
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE-
Kërce tek: