PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nuk lejohen 3 deputetë të PS në Spitalin Ushtarak

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 33

MesazhTitulli: Nuk lejohen 3 deputetë të PS në Spitalin Ushtarak    Sun Jan 23, 2011 10:20 pm


Tiranë, 23 janar - Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi, së bashku me dy deputetë të tjerë, Ledi Shamku dhe Xhemal Qefalia, janë ndaluar të hynë sot në mbrëmje në ambientet e Spitalit Ushtarak.
Hysi deklaron për News 24 se “nuk lejohemi të vizitojmë Fiqiri Xibrin”. Sipas deputetes së PS-së, moslejimi i tyre është “shkelje e hapur e ligjit, pasi deputetët mund hyjnë në spital pa autorizim”.
Fiqiri Xibri, kreu i Sindikatës së Minatorëve, u arrestua më 21 janar gjatë demonstratës së opozitës përpara Kryeministrisë. Mbi të është ushtruar dhunë dhe ka përfunduar në spital.
Xibri njihet edhe nga protesta e kaluar e opozitës shqiptare, kur kamerat e kishin kapur, duke shpërndarë kompensimin në para për pjesëmarrës të grevës së urisë.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Nuk lejohen 3 deputetë të PS në Spitalin Ushtarak
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA SHQIPËRIA-
Kërce tek: