PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mbi 110 të arrestuar për demonstratën e dhunshme te dates 21.01.2011

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Mbi 110 të arrestuar për demonstratën e dhunshme te dates 21.01.2011   Sat Jan 22, 2011 2:08 am

Tiranë, 22 janar - Policia e Tiranës ka bërë publike sot të dhënat mbi demonstratën e djeshme, ku u shënua viktima dhe të plagosur, si dhe gurë pa fund mbi policinë.
Kjo drejtori sqaroi sot se policia kishte marrë të gjitha masat, por demonstruesit ushtruan dhunë ndaj uniformave blu, çka i ka detyruar këta të fundit të reagojnë.
“Drejtoria e policisë së Tiranës, bazuar në kërkesën e PS, mori të gjitha masat e nevojshme për sigurimin e qetësisë publike. Pas grumbullimit para kryeministrisë, grupe protestuesish, të nxitur nga organizatorët e protestës, sulmuan me gurë policinë. Ata përdorën bomba molotov, mjete gazsjellëse dhe gurë. Ndërsa policia ruajti gjakftohtësinë”, tha zëdhënësja e policisë, Alma Katragjini.
Ajo bëri të ditur edhe të plagosurit, si dhe hetimet që po zhvillohen në këtë drejtim. “Tre qytetarë gjetën vdekjen dhe 50 agjentë u plagosën. Për hetimin e të gjitha çështjeve është ngritur një grup nga prokuroria e Tiranës, që do të zbardhë vrasjen e tre shtetasve në demonstratë. Ndërkohë, për konsumimin e veprave penale si “kundërshtim i forcave të rendit” dhe “rrezikim i sigurisë publike” janë arrestuar 113 persona”, ka shtuar Katragjini.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Mbi 110 të arrestuar për demonstratën e dhunshme te dates 21.01.2011
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA SHQIPËRIA-
Kërce tek: