PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 PK-ja nesër nis kontrollin e një pjese të kufirit me Maqedoninë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: PK-ja nesër nis kontrollin e një pjese të kufirit me Maqedoninë    Sat Jan 22, 2011 1:01 am

Prishtinë, 22 janar - Policia e Kosovës prej nesër do të kontrollojë një pjesë të zonës kufitare me Maqedoninë.
KFOR-i do t’ia dorëzojë këtë kompetencë policisë së Kosovës nesër me një ceremoni të veçantë, ku do të nënshkruhet marrëveshja e dorëzim- pranimit të një pjese të kufirit, në jug të Dragashit. Në këtë ceremoni do të marrë pjesë vetë komandanti i KFOR-it, gjeneral major Erhard Byhler, zyrtarë të lartë të qeverisë së Kosovës, asaj maqedonase dhe ambasadorë të të dy vendeve.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
PK-ja nesër nis kontrollin e një pjese të kufirit me Maqedoninë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: