PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dështimi i Realit, katër pikë prapa Barcelonës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Dështimi i Realit, katër pikë prapa Barcelonës   Sun Jan 16, 2011 9:16 pmMadrid, 16 janar – Ekipi i Jose Mourinhos dështoi sonte si mysafir i Almerias në përpjekjet që të paktën të ruajë dallimin në pikë karshi Barcelonës prijëse në tabelë. Futbollistët e Real Madridit nuk arritën të kthehen si fitues nga Almeria, e cila në ndeshjen e mbrëmjes të së dielës udhëhoqi nga minuta 60 me golin e Ulloas.
Maksimumin që e arritën të zgjedhurit e Mourinhos ishte barazimi nëpërmjet golit të Graneros në minutën 77.
Në ndeshjen tjetër të Primera Divizionit, Valencia mundi Deportivo la Corunan me rezultatin 2 -0, kurse Barcelona në minutën 80 është duke udhëhequr 4– 1 kundër Malagës, me golat e Iniestës, David Villas(2) dhe Pedro Rodriguezit. Me këtë fitore eventuale, Barcelona do ta shtojë në katër pikë epërsinë ndaj të dytit në renditje tabelare, Realit të Madridit.

Rezultatet:

Valencia 2 - 0 Deportivo
Almeria 1 - 1 Real Madrid
Barcelona 4 - 1 Malaga

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Dështimi i Realit, katër pikë prapa Barcelonës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: