PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Përsëritet finalja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Përsëritet finalja   Fri Dec 17, 2010 2:34 am


Të premten në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për përcaktimin e qifteve që do të ballafaqohen në fazën eliminuese të Ligës së Kampionëve.

Kampioni aktual i Evropës, Inter do të përballet me Bayern Munchen, ekipe këto të cilat u takuan në finale të edicionit të kaluar të kësaj gare.

Ndërkohë, super-sfida e këtij rrethi do të jetë ajo ndërmjet Arsenalit dhe Barcelonës, skuadra këto që po kalojnë nëpër një formë të shkëlqyeshme kohëve fundit.

Këto janë qiftet e raundit të dytë të Ligës së Kampionëve:

Roma - Shakhtar Donetsk
Milan - Tottenham
Valencia - Schalke 04
Inter - Bayern Munchen
Lyon - Real Madrid
O. Marseille – Man. Utd.
Arsenal - Barcelona
Copenhagen - Chelsea

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
DitTixX
Anëtar/e
Anëtar/e
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/12/2010
Postime Postime : 189
Vendodhja Vendodhja : UnderGround !
Mosha Mosha : 27

MesazhTitulli: Re: Përsëritet finalja   Sun Dec 19, 2010 1:02 am

Sa i perket finales se kalur, sivjet 1/8 e finales do ti takoj Bayern-it!
Kurse ndeshja tjeter mes Arsenalit dhe Barcelones do t'jet perseritje e sezonit t'kaluar, po ksaj radhe Barça me rezultat me bindes do t'fitoj!
Barcelona Champion!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.eja-ti.top-forum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Përsëritet finalja   Sun Dec 19, 2010 1:25 am

Barcelona do te jete fituese po do ta kete veshtire nese takohet me Real Madridin.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
DitTixX
Anëtar/e
Anëtar/e
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/12/2010
Postime Postime : 189
Vendodhja Vendodhja : UnderGround !
Mosha Mosha : 27

MesazhTitulli: Re: Përsëritet finalja   Sun Dec 19, 2010 1:49 am

Mondi shkruajti:
Barcelona do te jete fituese po do ta kete veshtire nese takohet me Real Madridin.

- Hahahaha! Qe takohet me Realin, 5 ja jep n'Camp Nou, e 5 midis Madridi!

BarceLonaa Championn!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.eja-ti.top-forum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Përsëritet finalja   Sun Dec 19, 2010 7:59 pm

DitTixX shkruajti:
Mondi shkruajti:
Barcelona do te jete fituese po do ta kete veshtire nese takohet me Real Madridin.

- Hahahaha! Qe takohet me Realin, 5 ja jep n'Camp Nou, e 5 midis Madridi!

BarceLonaa Championn!

Po une kam qef me ja jep 6 ne Camp Nou , po duhet me mujt.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
DitTixX
Anëtar/e
Anëtar/e
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/12/2010
Postime Postime : 189
Vendodhja Vendodhja : UnderGround !
Mosha Mosha : 27

MesazhTitulli: Re: Përsëritet finalja   Sun Dec 19, 2010 10:37 pm

Mondi shkruajti:
DitTixX shkruajti:
Mondi shkruajti:
Barcelona do te jete fituese po do ta kete veshtire nese takohet me Real Madridin.

- Hahahaha! Qe takohet me Realin, 5 ja jep n'Camp Nou, e 5 midis Madridi!

BarceLonaa Championn!

Po une kam qef me ja jep 6 ne Camp Nou , po duhet me mujt.

Barça s'ka te ndalur. Nese s'ja jep 5 ose 6 gjithesesi kalon me tutje pa problem! Cool
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.eja-ti.top-forum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Përsëritet finalja   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Përsëritet finalja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: