PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Durant, lojtari i vitit në SHBA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Durant, lojtari i vitit në SHBA   Thu Dec 16, 2010 10:39 pm

Lojtari i Oklahoma Thunder, Kevin Durant është shpallur lojtari i vitit, pasi që falë tij kombëtarja e SHBA-së fitoi titullin e kampionit të botës në basketboll në Turqia 2010, pas 16 vjetëve.

Durant (22) në Botëror në Turqi është shpallur edhe lojtari më i mirë i kampionatit botëror, duke shënuar mesatarisht 22.8 pikë për ndeshje.

“Ka shumë rëndësi ky çmim për mua”, ka thënë Durant, i cili në mënyrën më të mirë shfrytëzoi mungesat e Koby Bryant dhe LeBron James në ekipin kombëtar amerikan.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
 
Durant, lojtari i vitit në SHBA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: BASKETBOLL-
Kërce tek: