PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mësuesja fiton 95.3 milionë dollarë në loto

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Mësuesja fiton 95.3 milionë dollarë në loto   Thu Dec 16, 2010 9:29 pm

Phoenix, 15 dhjetor – Mësuesja nga shteti amerikan Arizona ka fituar xhekpotin në loto prej 95.3 milionë dollarë, duke i dhënë fund pasigurisë dyjavore pas tërheqjes së numrave.

Sheila Verke nga Fort Mohave ka dorëzuar tiketën fituese te zyrtarët në Phoenix dhe ka vendosur të marrë çmimin në një pagesë të vetme prej 49.9 milionë dollarë.

Ajo ka deklaruar se planifikon të blejë veturë dhe të udhëtojë në gjithë vendin.

”Kjo do të ndryshojë jetën time dhe jetën e fëmijëve e nipërve të mi, si dhe miqve të mi”, ka thënë Verke, e cila është paraqitur para gazetarëve me miqtë dhe këshilltarët financiarë.

Kombinimi fitues ishte: 5, 10, 11, 12, 20, ndërsa si numër të dytë shtesë zgjodhi numrin 2. këta numra paraqesin kombinimin e ditëlindjes së saj dhe datat e lindjes së dy fëmijëve të saj.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.top-forum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 22

MesazhTitulli: Re: Mësuesja fiton 95.3 milionë dollarë në loto   Sat May 19, 2012 5:57 pm

qenka zysh bastexhijes kjo mesa duket;i paska buzeqesh fati kesaj here

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Mësuesja fiton 95.3 milionë dollarë në loto
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: